Buffaloes Official Sponsor

Multiple Teams · Santo Track Results – High School


Wildcat Track Meet Results
Cross Plains Varsity girls win track meet
Cross Plains Varsity boys place 2nd
Cross Plains JV Boys place 2nd in JV division
Girls 4×100 Yard Relay Varsity

1st Place Cross Plains ‘A’ 54.90

1) Crockett, Rebekah 2) Wheeler, Allanta
3) Woodard, Loralei 4) Goode, Grace

Boys 4×100 Yard Relay Junior Varsity

2nd Place Cross Plains ‘A’ 49.66

1) McMillian, James 2) Crockett, Joe
3) Sanders, Phoenix 4) Woodard, Billy

Boys 4×100 Yard Relay Varsity

3rd Place Cross Plains ‘A’ 46.89

1) McWilliams, Dobbs 2) Laminack, Rylan
3) Petree, Kaiden 4) Steinle, Kiefer

Girls 800 Yard Run Varsity

1st Place McWilliams, Shelby Cross Plains 2:34.00

Boys 800 Yard Run Junior Varsity

1st Place Willis, Dakota Cross Plains 2:19.00
2nd Place Vorbeck, Tibor Cross Plains 2:23.00
3rd Place Calvagna, Eddie Cross Plains 2:24.00

Girls 100 Yard Hurdles Varsity

2nd Place Wyatt, Kersey Cross Plains 16.73
5th Place Alford, Chloe Cross Plains 21.25
6th Place Mauricio, Alexis Cross Plains 21.72

Boys 110 Yard Hurdles Junior Varsity

2nd Place Kennedy, Brayden Cross Plains 19.83
3rd Place Partin, AG Cross Plains 20.41

Boys 110 Yard Hurdles Varsity
3rd Place Briggs, James Cross Plains 17.90
5th Place Goode, Creed Cross Plains 18.80
6th Place Senclair, Holden Cross Plains 19.42

Girls 100 Yard Dash Varsity
3rd Place Crockett, Rebekah Cross Plains 14.24
7th Place Cowan, Hannah Cross Plains 14.92
8th Place Yates, Shana Cross Plains 15.21

Boys 100 Yard Dash Junior Varsity
2nd place Woodard, Billy Cross Plains 12.52
7th place Wyatt, Seth Cross Plains 13.01
8th place Sanders, Phoenix Cross Plains 13.12

Boys 100 Yard Dash Varsity
4th place Laminack, Rylan Cross Plains 12.04
10th place Gilliam, Dalton Cross Plains 13.03

Girls 4×200 Yard Relay Varsity
1st place Cross Plains ‘A’ 1:54.00
1) Goode, Grace 2) Wheeler, Allanta
3) McWilliams, Shelby 4) Halsel, Kenzie

Boys 4×200 Yard Relay Junior Varsity
1 Cross Plains ‘A’ 1:43.00
1) McMillian, James 2) Crockett, Joe
3) Woodard, Billy 4) Wyatt, Seth

Boys 4×200 Yard Relay Varsity
2nd place Cross Plains ‘A’ 1:37.69
1) McWilliams, Dobbs 2) Petree, Kaiden
3) Laminack, Rylan 4) Steinle, Kiefer

Girls 400 Yard Dash Varsity
4th place Woodard, Loralei Cross Plains 1:10.00
6th place Armer, Morgan Cross Plains 1:12.00
7th place Bennett, Kelli Cross Plains 1:13.00

Boys 400 Yard Dash Junior Varsity
3rd place Walker, Larson Cross Plains 1:00.29
4th place Calvagna, Eddie Cross Plains 1:00.44
7th place Phillips, Logan Cross Plains 1:05.00

Girls 300 Yard Hurdles Varsity
1st place Halsel, Kenzie Cross Plains 51.48
3rd place Wyatt, Kersey Cross Plains 55.60
4th place Yates, Shana Cross Plains 1:00.40

Boys 300 Yard Hurdles Junior Varsity
2nd place Partin, AG Cross Plains 48.22
5th place Armer, Sean Cross Plains 53.75

Boys 300 Yard Hurdles Varsity
3rd place Briggs, James Cross Plains 44.74
4th place Goode, Creed Cross Plains 45.39
5th place Senclair, Holden Cross Plains 46.40

Girls 200 Yard Dash Varsity
3rd place Woodard, Loralei Cross Plains 30.56
4th place Armer, Morgan Cross Plains 30.64

Boys 200 Yard Dash Junior Varsity
1st place McMillian, James Cross Plains 25.85
6th place Wyatt, Seth Cross Plains 26.68

Boys 200 Yard Dash Varsity
6th place Steinle, Kiefer Cross Plains 24.93
12th place Gilliam, Dalton Cross Plains 26.31

Boys 1600 Yard Run Junior Varsity
1st place Willis, Dakota Cross Plains 5:35.00
5th place Vorbeck, Tibor Cross Plains 5:51.00

Girls 4×400 Yard Relay Varsity
1st place Cross Plains ‘A’ 4:26.00
1) Wheeler, Allanta 2) Goode, Grace
3) Halsel, Kenzie 4) McWilliams, Shelby

Boys 4×400 Yard Relay Junior Varsity
1st place Cross Plains ‘A’ 4:02.08
1) Crockett, Joe 2) Calvagna, Eddie
3) Armer, Sean 4) Walker, Larson

Boys 4×400 Yard Relay Varsity
3rd place Cross Plains ‘A’ 3:37.50
1) McWilliams, Dobbs 2) Petree, Kaiden
3) Goode, Creed 4) Senclair, Holden

Girls High Jump Varsity
1st place Halsel, Kenzie Cross Plains 5-00.00
Boys High Jump Varsity
3rd place Goode, Creed Cross Plains 5-04.00
4th place Senclair, Holden Cross Plains 5-02.00

Girls Pole Vault Varsity
1st place Wheeler, Allanta Cross Plains 7-06.00

Boys Pole Vault Junior Varsity
2nd place Phillips, Logan Cross Plains 9-00.00
3rd place Willis, Dakota Cross Plains 8-06.00

Boys Pole Vault Varsity
3rd place McLean, Korbin Cross Plains 9-00.00

Girls Long Jump Varsity
3rd place Goode, Grace Cross Plains 13-11.75
8th place Armer, Morgan Cross Plains 12-06.25

Boys Long Jump Junior Varsity
7th place Crockett, Joe Cross Plains 14-10.00

Boys Long Jump Varsity
2nd place Briggs, James Cross Plains 18-00.50
4th place Laminack, Rylan Cross Plains 17-11.00
6th place Petree, Kaiden Cross Plains 17-06.25

Girls Triple Jump Varsity
5th place McWilliams, Shelby Cross Plains 27-11.00

Boys Triple Jump Junior Varsity
4th place Willis, Dakota Cross Plains 31-04.25
6th place Armer, Sean Cross Plains 29-03.00

Boys Triple Jump Varsity
4th place Laminack, Rylan Cross Plains 37-01.00
5th place Petree, Kaiden Cross Plains 36-05.00
7th place Senclair, Holden Cross Plains 35-02.50

Girls Discus Throw Varsity
1st place Thomas, Jurnee Cross Plains 90-06.50
2nd place Morgan, Katy Cross Plains 59-03
4th place Bennett, Kelli Cross Plains 49-09.50

Boys Discus Throw Junior Varsity
3rd place Kennedy, Brayden Cross Plains 79-01
6th place Willis, Aaron Cross Plains 69-09.50

Boys Discus Throw Varsity
2nd place Dillard, Bronc Cross Plains 105-06

Girls Shot Put Varsity
2nd place Bennett, Kelli Cross Plains 24-09.00
3rd place Cowan, Hannah Cross Plains 23-05.00
4th place Crockett, Rebecca Cross Plains 21-09.00

Boys Shot Put Junior Varsity
3rd place Rhyne, James Cross Plains 30-08.00
4th place Willis, Aaron Cross Plains 30-05.00
7th place Sanders, Phoenix Cross Plains 28-09

Boys Shot Put Varsity
1st place Dillard, Bronc Cross Plains 38-08.50
3rd place Briggs, James Cross Plains 34-07.00